ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10333497
*
nr 1033 3497
Spegel
+ konsol, längd: 168+ 28, bredd: 64
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2016
kl 19:54:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 13:25:28
1
350 kr
24/4 18:13:45
2
1.000 kr
24/4 21:10:04
3
1.200 kr
25/4 18:55:24
2
1.500 kr
25/4 19:49:25
4
Vinnande bud
25/4 19:50:07
4
justering av budtak
25/4 19:51:14
4
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ konsolbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
nr 1033 3497
Spegel
+ konsol, längd: 168+ 28, bredd: 64
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 13:25:28 | 1 | 350 kr |
24/4 18:13:45 | 2 | 1.000 kr |
24/4 21:10:04 | 3 | 1.200 kr |
25/4 18:55:24 | 2 | 1.500 kr |
25/4 19:49:25 | 4 | Vinnande bud |
25/4 19:50:07 | 4 | justering av budtak |
25/4 19:51:14 | 4 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ konsolbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10